אז איך נראית הדירה של בר?

נוף לים ולכל תל אביב, 3 דולר למטר (ויש 200 כאלו בדירה) רק עבור דמי ניהול לחודש, ומועדון דיירים סגור בהשקעה של למעלה ממיליון דולר. הצצה ראשונה לדירה ששכרה בר רפאלי ב-40 אלף שקל לחודש

10/11/2009, nana 10

בשבוע שעבר נודע כי הדוגמנית בר רפאלי חתמה על חוזה לשכירת אחת הדירות המושקעות בפרויקט המדובר מגדלי yoo - גולת הכותרת של פארק צמרת הנבנה במתחם הרחובות פנקס- דרך נמיר ואיילון בתל אביב. 

על פי הפרסומים השונים, רפאלי תוציא מכיסה מדי חודש כ-40 אלף ש"ח דמי שכירות בלבד עבור הנכס. זאת ועוד, על פי קבוצת חבס, הבעלים ומשווקת הפרויקט, עלות דמי הניהול לבדם משקפים יחס של 3 דולר למטר, או במילים אחרות, בר, שדירתה בגודל ממוצע (יחסית לפרויקט) תשלם 600 דולר בחודש רק עבור שרותי האחזקה של היוקרה התל אביבית. אז מה תקבל רפאלי תמורת 5 משכורות ממוצעות במשק? מבדיקת nana10 עולה כי הרבה. הרבה מאד. 

הדירה המיועדת של הדוגמנית המצליחה נמצאת בקומה ה-20 של מגדל A, דווקא זה הנמוך מבין שני הבניינים, המיתמר לגובה 37 קומות. לשם השוואה, המגדל השני B עומד על 4 קומות יותר. הדירה של בר משתרעת על פני 202 מ"ר ומהווה אחת מ-4 דירות הנמצאות בקומה, וכן, היא היחידה מבניהן (הבניינים, נזכיר שוב, עגולים) הממוקמת חזיתית לכיוון הים. במילים אחרות, מצב הרוח בסלון יהיה לרוב טוב.

6 מטר של זכוכית מהרצפה עד התקרה

ומה במפרט הטכני של הדירה? "להבדיל משאר הדירות בגדלים האלה, המחולקות בדרך כלל ל-5 חדרים או יותר, בנכס הספציפי הזה ביצע הבעלים טוויסט ייחודי והחליט ללכת על 3 חדרים בלבד", מסביר אסף רוזיו, הבעלים של משרד התיווך "רוזיו נכסים", המשווק דירות להשכרה ולמכירה בפארק צמרת (מעבר ל-yoo ישנם גם את בניין מנהטן, one ועוד), ובכללן אף את זו בה בחרה רפאלי להתגורר. 

"המטרה ביצירת שני חדרי שינה גדולים ועוד סלון בגובה 6 מטר, הכל במפלס אחד, היתה ברורה", הוא ממשיך, "נוף פנורמי משקיף על כל תל אביב עם תחושת חלל אינסופי. אסור לשכוח שגם הדירה הזו, כשאר הדירות בפרויקט, בנויה על העיקרון של קירות חיצוניים של זכוכית מהרצפה ועד התקרה. תחשוב על זה, 6 מטר של זכוכית מהקומה ה-20", הוא מוסיף. 

רוזיו, שכבר השכיר בפרויקט למעלה מ-15 דירות, טוען שהדירה המדוברת היא אחת היפות בהן. "רואים שבעל הדירה השקיע בה המון מעל הממוצע. כל המוצרים שם הם בסטנדרט הגבוה ביותר, כולל תנור אפייה מיוחד, ומקרר "סאב" ענק, אבל זו רק ההתחלה. כל הדירה מרוצפת בפרקט איכותי", הוא מסביר ומעריך את שווי תכולת המטבח לבדו בכ-100 אלף דולר.

מוצעת למכירה במחיר של כ-2.3 מליון דולר

על פי מקורות בשוק הנדל"ן, הדירה אותה שכרה רפאלי לשנה עם אופציה להארכה, שייכת לתושב ישראלי אשר מתגורר כרגע בחו"ל אך בהחלט שוקל לחזור לארץ בעתיד, אולם הדירה, לפחות באופן רשמי - מוצעת עדיין למכירה, ואם להאמין לניסיון - עצם מגוריה של רפאלי בה רק תאמיר את מחירה בשוק. 

רוזיו מסביר כי הדירה למעשה מוצעת למכירה גם כעת במחיר של כ-2.3 מליון דולר (המשקפים תשואה נאה ורווח מוערך של 15% ממחיר הרכישה), אך לפני שאתם מזדרזים להגיש הצעות מחיר, ראוי שתדעו כי גורמים שונים מעריכים שבהחלט ייתכן ורפאלי תהיה הרוכשת הנכבדת לאחר שנה של מגורים במקום.

הדירה של בר רפאלי אולי קרובה יותר לשמים, אך לא מנותקת גם מהקרקע, ובמקרה הזה, מדובר ביציבה ונעימה ביותר. חשוב לזכור שמעבר לעיצוב (השנוי במחלוקת אך המושקע לכל הדעות) עליו חתום המעצב הנודע פיליפ סטראק, צמד בנייני yoo כולל גם יתרונות נילווים כמו מועדון כושר, סאונה ייחודית, מסג'סטים, ואפילו מועדון דיירים איכותי הפתוח 24/7 ובו הושקעו למעלה ממיליון דולר.

בין השכנים: הבת של תשובה, הבעלים של דיסקונט, ומיקי בוגנים

וממי תוכל רפאלי לבקש כפית סוכר במידה ותהיה מעוניינת בתה חליטת פירות ותראה כי אזל במטבחה (ראה מעלה) המאובזר? 

על פי הפרסומים (יצוין כי קבוצת חבס, הבעלים ומשווקת הפרויקט, אינה מסגירה פרטים באשר לזהות הרוכשים והדיירים), היא תוכל למצוא שכנים בעלי אופי הטרוגני במיוחד: החל מהעבריין המשוחרר אבנר הררי המכונה גם "הזמיר", שכבר שכר דירה באחד המגדלים "עם נוף לים", דרך ביתו של המליארדר יצחק תשובה ומבעלי בנק דיסקונט בני שטיינמץ, ועד לספר מיקי בוגנים והאמנים ניר הוד ואבנר בן גל.
 

אז איך נראית הדירה של בר?